Корисний блог

Вживання мінеральної води при гастриті

Згідно статистики ВООЗ, більш як 50% усього дорослого населення світу страждають від хронічних порушень основних функцій слизової оболонки шлунку. І левову частку становлять пацієнти з діагнозом «хронічний гастрит». Та навіть не дивлячись на постійний прогрес в методиках лікування цього захворювання, більшість фахівців не відмовляються від використання «мінералки» в якості одного з найкращих засобів профілактики загострень.
Та яку воду пити при гастриті? Що має бути у її складі? І чи існують якісь правила вживання «мінералки»? Команда експертів ТМ «Заповітна» вирішила відповісти на ці питання, поділившись цікавою, корисною та актуальною інформацією з усіма читачами нашого блогу про користь мінеральної води для людського організму!

Склад мінеральної води при гастриті

Одразу ж варто зазначити, що сама по собі вода не є панацеєю та не гарантує повного зцілення. У більшості випадків, її виписують паралельно до медикаментозного лікування, з урахуванням особливостей призначеної дієти. Більш того, далеко не кожна «мінералка» буде корисною. Тому підбір води краще довірити фахівцеві, який, керуючись результатами огляду та аналізів.
Як лікувальний засіб, мінералізована вода:
  1. Знімає спазм;
  2. Стабілізує рівень кислотності в шлунку;
  3. Регулює синтез слизу;
  4. Покращує травлення;
  5. Запобігає розвитку запалень.
Гастрит відрізняється за формою, але частіше за все мова йде про хронічний, з високою або низькою кислотністю. І для кожного з випадків необхідно підібрати правильну воду. Адже залежно від її складу, в одних випадках вона може стимулювати секрецію, а в інших навпаки – уповільнити її.
Так, при зниженій кислотності призначається високолужна вода з вмістом pH>7, в той час як при підвищеній актуальні низьколужні «мінералки» з pH<7 – це один з ключових параметрів вибору води.

Час прийому води при гастриті

Тут, так само як і зі складом, важливо враховувати особливості перебігу захворювання. Спільне – це курс, який має тривати не менш як 4 тижні і починатися з прийому 200 мл призначеної лікарем води (при схильності до газоутворення можливе зниження дозування до четверті стакану).
При високій секреторній функції шлунку актуальні гідрокарбонатні сульфатні води з невеликим вмістом солі та вуглекислоти. Для більшої ефективності лікування їх бажано нагрівати на пару до температури 35 градусів, і вживати не менш як за 1,5 години до прийому їжі. Початкова доза – 50 мл, із поступовим збільшенням до 1,5 стакани.
Саму мінералку бажано пити залпом для її скорішого проходження стравоходом, що стимулює секрецію.
За нормальної кислотності обмежень до прийому мінеральної води практично немає. Головне, щоб не було протипоказань.
У випадку з низькою кислотністю актуальні води з високою мінералізацією та великим вмістом солі. Мова йде про сульфатно-хлоридно-натрієві мінералки. Дозування та тривалість курсу обираються відповідно до результатів аналізів.
2024-05-10 09:45