Корисний блог

Що таке лужна вода?

pH баланс крові – один з основних чинників, що впливає на роботу людського організму. Адже окислювальні процеси можуть спровокувати безліч неприємних наслідків, а часто - навіть небезпечних захворювань. Саме тому, при порушеннях кислотно-лужного балансу, у якості додаткової терапії під час лікування призначають прийом особливої води, збагаченої лугами.
Та що таке лужна мінеральна вода? Яким чином вона впливає на організм? Чи існують норми та протипоказання до вживання? Чи допомагає вона при схудненні? Команда експертів «Шаянської» вирішила відповісти на ці питання, поділившись цікавою, актуальною та важливою інформацією з усіма читачами нашого блогу!

Як з’явилась лужна вода?

У 30-х роках XX століття вчені почали шукати закономірності у тому, що в деяких регіонах тривалість життя виявлялась значно довшою, аніж у інших. І відповідь на питання «чому так?» знайшлась досить швидко – секрет довголіття крився у воді, яку споживали жителі регіонів-рекордсменів. Так, мова йшла про талі льодовикові води, що відрізнялись від інших саме за рахунок великого вмісту лугів.
Згодом (а саме на початку 60-х років) групою вчених був винайдений спосіб відтворення натуральної лужної води у лабораторних умовах, завдяки її іонізації. Для цього крізь рідину пропускали сильний струм, що змінював її характеристики, насищаючи іонами. 20 років потому, розробка була «підхоплена» японськими науковцями, які винайшли унікальні установки, що іонізували питну воду, а також зробили їх доступними для побутового використання.

Користь лужної води

За рахунок нормалізації та відновлення водного та лужно-кислотного балансу в організмі, така вода:
  1. Суттєво покращує обмінні процеси;
  2. Прискорює засвоєння корисних речовин;
  3. Посилює дію вітамінів та мінералів;
  4. Позбавляє набряків, сприяє зниженню ваги;
  5. Стабілізує рівень цукру в крові;
  6. Видаляє вільні канцерогенні радикали;
  7. Підтримує та зміцнює імунну систему;
  8. Усуває більшість запальних процесів в організмі.
При цьому варто зазначити, що більшість фахівців сходяться у думці, що більшість небезпечних хворіб «…не можуть існувати в лужному середовищі» (О. Варбург, німецький біохімік). Саме тому при появах перших симптомів підвищення кислотності в організмі необхідно проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем, а також включити до свого щоденного раціону лужну мінеральну воду в якості засобу для профілактики.

Показання і протипоказання вживання лужної води

Сама по собі, лужна «мінералка» не є лікарським засобом. Та дуже часто, її призначають як частину лікування у якості допоміжного засобу для відновлення балансу pH:
  • При активному способі життя чи напруженому робочому графіку;
  • Для покращення імунітету та загального стану здоровʼя;
  • При виявленні захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • Діабетикам, що страждають від захворювання 2 або 3 типу;
  • Для нормалізації роботи нервової системи;
  • При порушеннях у роботі серцево-судинної системи;
  • При постійних гострих приступах мігрені, подагри і т.д.
Однак, існують і протипоказання до її прийому:
  1. Наявність захворювань сечовидільної системи, включаючи ниркову недостатність;
  2. Цукровий діабет першого типу;
  3. Знижена кислотність організму.
Окрім того, фахівці не рекомендують зловживати лужними водами, оскільки вони мають властивість розріджувати кров.

Лужна вода при схудненні

Більшість дієтологів рекомендують включити до раціону саме лужну воду. Адже завдяки її властивостям, вона:
  • Усуває відчуття голоду;
  • Прискорює вивід шкідливих речовин;
  • Значно покращує метаболізм;
  • Знімає набряклості.
Тим не менш, вона не є панацеєю і «чарівною паличкою». І працює лише у поєднанні зі спортом та правильним харчуванням.

Норма вживання лужної води

Звичайно ж, ви можете вживати її як звичайну «мінералку», відчуваючи спрагу. Однак, щоб вона «проявила» свої лікувальні властивості, лікарі рекомендують дотримуватись певних правил:
  1. Пити воду не менш, ніж за 30 хвилин до прийому їжі, або через пів години після (за наявності гастриту чи виразкової хвороби);
  2. Підтримувати «кімнатну» температуру, або (у випадку захворювань шлунку) злегка підігрітою;
  3. Притримуватись норми – 3 мл лужної води на 1 кг «чистої» ваги тіла. Наприклад, при масі у 80 кг, середня кількість води – 2,4л.
В ідеалі, її треба пити повільно, невеликими ковтками. Окрім того, існує рецепт створення лужної води у домашніх умовах. І частково, вона приносить користь. Однак, за відсутності іонізації, вона не зможе «розкрити» свої властивості на повну. Саме тому, за необхідності чи призначення лікарем, ми пропонуємо вашій увазі лінійку лужної мінеральної води з натуральних джерел Шаян!
2024-04-19 09:10