Корисний блог

Яку воду треба пити при запорах?

Існують проблеми, про які не прийнято говорити вголос. Одна з них – закреп, який окрім морального дискомфорту може супроводжуватись серйозними больовими відчуттями.
А за відсутності своєчасного, адекватного та контрольованого лікування, може спровокувати багато серйозних захворювань у майбутньому. І не дивлячись на наявність ефективних медикаментозних засобів, у якості профілактики проблеми в майбутньому, більшість фахівців призначають хворим прийом мінеральної води.
Та яку воду пити при запорах? Як «мінералка» впливає на кишківник? Чи усі мінералізовані рідини можуть допомогти позбавитись закрепу? У пошуках відповідей на ці питання, команда ТМ «Заповітна» зібрала багато цікавої, корисної та актуальної інформації щоб поділитися нею з усіма читачами нашого блогу!

Як вода діє на кишечник?

Однією водою закреп не вилікуєш – для вирішення проблеми необхідний комплексний підхід, що включає кардинальну зміну раціону харчування, режиму дня, підбір медикаментів та оздоровчих процедур.
Однак, саме «мінералка» може стати «ключем» до вирішення проблеми, адже переважно, в її складі містяться мікро- та макроелементи, що сприяють покращенню роботи кишківника:
  1. Магній. Покращує моторику кишківника, активує травні ферменти, має протизапальну та антистресову дію;
  2. Сульфатні аніони. Підвищують рухову функцію кишківника, чинять послаблюючу дію, нормалізують обмін речовин для покращення травлення;
  3. Гідрокарбонатні аніони. Підсилюють дію інших елементів, сприяючи прискореному засвоєнню у стінки кишечника;
  4. Хлор. Стимулює обмінні процеси, покращує секрецію тонкого кишківника, чинить протизапальний ефект;
  5. Кальцій. Відновлює водно-сольовий баланс, підсилює рухову активність шлунку та кишківника;
  6. Кремній. Звʼязує та виводить токсини, зменшує запальні процеси, зміцнює слизову оболонку ШКТ;
  7. Цинк. Сприяє відновленню пошкоджених клітин, стимулює роботу підшлункової залози;
  8. Літій. Завдяки седативній та антидепресивній дії суттєво знижує больові відчуття та знімає моральний дискомфорт.
Тому при виборі води варто перевіряти вміст вищезазначених мінералів. Та найкраще, довіритись своєму лікареві, що підкаже, яку саме і яким чином воду треба вживати як для лікування закрепу, так і для профілактики і запобігання виникненню проблеми в майбутньому.

Види води, що допомагають при закрепі

В ідеалі, мінеральна вода від запорів повинна мати в складі хоча б декілька з вище зазначених елементів. І саме цим критеріям відповідає «Шаянська» від ТМ «Заповітна». Вода, що видобувається з джерел, розливається по пляшках у своєму «природному» вигляді та може похвалитись високою мінералізацією.
Окрім закрепу, «Шаянську» від «Заповітна» можна вживати при:
  1. Хронічному гастриті;
  2. Різних формах панкреатиту;
  3. Синдромі роздратованого кишківника;
  4. Цукровому діабеті;
  5. Хронічному пієлонефриті.
І знову ж таки, вода не є панацеєю. І має протипоказання до вживання. Тому ми рекомендуємо не займатись самолікуванням – при підозрі на закреп чи будь-які інші розлади шлунково-кишкового тракту зверніться до свого сімейного лікаря. Адже саме він, керуючись результатами огляду та аналізів, зможе підібрати воду з оптимальним складом, а також пояснить про усі нюанси та тонкощі її застосування у лікувальних цілях.