Корисний блог

Яку мінеральну воду можна пити при панкреатиті?

Панкреатит – досить небезпечне захворювання, що являє собою запалення підшлункової залози. Нажаль, допоки орган виконує хоча б 10% від своїх функцій, хвороба фактично не проявляє себе ніякими симптомами. Тому у більшості випадків, люди звертаються до фахівців занадто пізно, коли збій провокує порушення відтоку секрету, через що ферменти, які в нормі повинні спрямовуватись у дванадцятипалу кишку, починають перетравлювати саму залозу.
І нерідко, паралельно до лікування медикаментозним методом, фахівцем може бути призначена мінеральна вода при панкреатиті. І одразу ж варто зазначити, що «мінералкою» хворобу не залікувати. І не кожна вода буде корисною. Тому команда «Шаянської» вирішила розібрати це питання, розказавши про вплив води на підшлункову, показання та протипоказання, правила споживання та інші нюанси та тонкощі, які потрібно знати про вживання води при запаленнях залози.

Вплив мінеральної води на підшлункову залозу

Панкреатит не виникає на рівному місці. Частіше всього, хворобу провокує:
  1. Зловживання гострою або жирною їжею, міцним алкоголем;
  2. Неконтрольований прийом медикаментозних, лікарських засобів;
  3. Важкі стреси, затяжна депресія, серйозні емоційні потрясіння;
  4. «Лежачий» спосіб життя, відсутність регулярного фізичного навантаження.
Окрім того, захворювання може виникнути на фоні:
  • Хвороби 12-палої кишки;
  • Дисфункції жовчного міхура;
  • Паразитарних інвазій;
  • Травмування або операцій на шлунку.
У більшості випадків, захворювання перетікає в хронічну стадію, при якій основні симптоми (біль у лівому підреберʼї, нудота та блювота, метеоризм, втрата апетиту) не проявляють себе до загострення. Враховуючи, що хвороба може мати летальні наслідки, навіть при появі одного з них не варто відкладати візит до лікарів.
В переважній більшості випадків, її лікують комбінацією медикаментів, зміни раціону харчування, способу життя і призначенням рясного пиття. Однак, далеко не кожна мінеральна вода підходить для лікування панкреатиту. Підбирають її індивідуально, враховуючи стадію та тяжкість захворювання, а також особливості організму пацієнта. Збалансований вміст компонентів та мікроелементів сприяє:
  1. Зниженню застою панкреатичного соку;
  2. Поліпшенню відтоку жовчі;
  3. Зниженню інтенсивності запальних процесів;
  4. Прискоренню стадії ремісії;
  5. Стабілізації роботи системи травлення.
Окрім самої води важливо підібрати правильне дозування – це допоможе зменшити набряки та нормалізувати функції всього організму.

Протипоказання прийому мінеральної води при панкреатиті

Здебільшого, у українців сформоване хибне сприйняття слова «мінеральна вода». Адже у більшості випадків, при згадці цього словосполучення, уява малює саме «газовану» воду, що актуально далеко не завжди. Адже природна «мінералка» виходить з джерела абсолютно без газу. І у випадку з панкреатитом – це ідеальний стан рідини для вживання.
Окрім того варто зазначити, що усі протипоказання аналізуються індивідуально. Так, безконтрольне вживання мінеральної води не рекомендовано (а то й заборонено) при:
  1. Загостренні панкреатичної хвороби;
  2. Захворюваннях сечовивідної системи;
  3. Тяжких формах цукрового діабету;
  4. Хворобах серцево-судинної системи;
  5. Різних формах онкології.
Також слід приділяти особливу увагу індивідуальним реакціям організму. І при погіршенні стану – відмовитись від прийому якнайшвидше, проконсультувавшись з лікарем на рахунок підбору кращої альтернативи.

Правила пиття лікувальної води для хворих панкреатитом

Лікувальні властивості води при панкреатиті розкриваються при наявності у ній:
  1. Магнію;
  2. Кальцію;
  3. Цинку;
  4. Сульфатів.
Сукупність цих мікроелементів допомагає зняти запалення та прискорюють настання ремісії.
Щоб підібрати найкращий варіант необхідно обоʼязково проконсультуватися з лікарем. Фахівець оцінить стан пацієнта, проведе опитування для збору анамнезу, визначить стадію та тип хвороби, а також визначить вірогідність виникнення різних ускладнень. Крім того, для призначення «правильної» води може знадобитись ряд лабораторних аналізів та досліджень.
За наявності патологій підшлункової залози призначається лужна або слаболужна вода, яка при регулярному вживанні «нейтралізує» високу кислотність панкреатичного соку, тим самим послаблюючи запальний процес та больовий синдром, викликаний ним.
Хворим на хронічний панкреатит назначають прийом води з невеликим вмістом мінералів, приблизно за півгодини до прийому їжі. «Запивати» вечерю «мінералкою» не рекомендується, оскільки це може порушити процес травлення та загострити симптоматику хвороби.
В періоди загострення мінералізовану рідину треба вживати ЛИШЕ ЗА РЕКОМЕНДАЦІЯМИ ЛІКАРЯ. При цьому варто звести денний раціон до необхідного мінімуму, а то й зовсім відмовитись від їжі.
З настанням ремісії, для продовження її періоду, пацієнту рекомендується влаштовувати індивідуальний курс терапії мінеральними водами, збагаченими елементами, які описані вище. Марки та склад мінеральних вод можна комбінувати, але важливо вживати не більше 1 стакану за 40 хв до прийому їжі.
Окрім того, воду треба вживати правильно. Ці правила неважкі, але нажать більшість хворих забувають про них:
  1. Незалежно від стадії панкреатиту, мінералку слід вживати у теплому виді (температура води – не менше 33-35 градусів);
  2. За наявності газів, їх треба випустити, оскільки газована мінералка може спровокувати появу болісних спазмів;
  3. Воду необхідно приймати не пізніше, як за півгодини до ранкового, обіднього та вечірнього прийому їжі;
  4. Терапія «мінералкою» проводиться паралельно до дієти та медикаментозного лікування. Сама по собі вода не є панацеєю і ліками.

Яку воду пити при панкреатиті?

Вище по тексту ми вже згадували, що найкращою водою при панкреатиті є:
  1. Негазована;
  2. Низькомінералізована;
  3. З нейтральною лужністю.
Однак, сучасний ринок «мінералки» представлений величезним різноманіттям марок та виробників. І на жаль, далеко не кожен з них зазначає необхідну інформацію на етикетці. Тому, обираючи воду, слід звертати увагу на декілька моментів:
  • Рівень мінералізації. Оптимальним є значення менше за 500 мг на 1 літр води. Зазвичай, їх маркують як «Дієтична», «Немінералізована» або «Дитяча»;
  • Лужність, вона ж pH. Її рівень повинен бути нейтральним, у числовому еквіваленті – близький до 7, щоб не подразнювати шлунок чи підшлункову;
  • Переробка. Тобто – технологія очищення та фільтрації. Якщо обрана вами вода проходить декілька ступенів очистки та відповідає ДСТУ – це додатковий плюс.
Також, не останню роль відіграє виробник. Зазвичай, бренди, які цінують власну репутацію, вказують інформацію, що відповідає дійсності.
В асортименті ТМ «Заповітна Premium clas» наявна негазована кремнієва вода, що відповідає усім критеріям для вживання під час хронічної форми панкреатиту. Низька мінералізація, відсутність активних газів і побічних домішок, а також структурованість роблять її одним з найкращих засобів для профілактики запалення підшлункової залози, а також дозволяє використовувати її при хронічному панкреатиті.
Разом з тим, ми пропонуємо воду у вигляді, створеному природою. Продукцію ТМ «Заповітна» не знайти на поличках магазинів та супермаркетів українських торгових мереж, адже її видобуток та виробництво обмежені. Але не дивлячись на таку «Ексклюзивність», цілющі властивості води підтверджені не одним десятком лабораторних випробувань, а також сотнями рекомендацій від кращих фахівців України.
Отримати додаткову інформацію щодо складу «Шаянської» від ТМ «Заповітна», оформити замовлення, уточнити вартість та терміни доставки, а також дізнатися про особливості співпраці з нами можна на цьому ж сайті у відповідному розділі. Окрім того, будемо раді поспілкуватися з вами у будь-якому зручному для вас форматі – телефоном, у мессенджерах, групах та пабліках компанії в соціальних мережах, а також безпосередньо у офісі відділу продажів компанії в селищі Шаян 3, Хустського району Закарпатської області!